Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak dbać o bieliznę? Kilka słów o praniu i przechowywaniu

Jak dbać o bieliznę? Kilka słów o praniu i przechowywaniu

Data dodania:
2023-02-27 11:33:00

Bielizna to niezwykle ważny element garderoby – powinna nie tylko być odpowiednio dobrana, by podkreślać figurę, ale musi również zapewniać komfort noszenia i nie powodować podrażnień czy otarć. Dlatego tak istotne jest zadbanie o biustonosze, majtki i innego rodzaju bieliznę, aby służyły nam jak najdłużej i nie straciły na swojej jakości.

Czyszczenie i pranie bielizny

Pamiętajmy, że nawet najwyższej jakości bielizna nie jest odporna na zniszczenia w wyniku nieprawidłowego prania czy czyszczenia. Warto więc stosować się do kilku zasad, aby zarówno biustonosze, jak i majtki czy rajstopy były czyste i świeże, a jednocześnie nie uległy przedwczesnym uszkodzeniom.

Przede wszystkim temperatura prania biustonoszy nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza, a program powinien być dostosowany do tkanin delikatnych. W przeciwnym razie bielizna damska może się zmechacić, ulec zniekształceniom lub skurczyć się, przez co przestanie nadawać się do noszenia. Biustonosze semi soft, braletki oraz delikatne, koronkowe modele najlepiej umieścić w specjalnych woreczkach do prania, które zapobiegają zaciąganiu materiału. Ważne jest również zapięcie staników przed włożeniem do pralki, aby nie zaczepiły się o pozostałe ubrania.

W przypadku bawełnianych majtek czy innego rodzaju bielizny wykonanej z wytrzymałych materiałów, temperatura prania może być wyższa niż 30 stopni - zawsze jednak kierujmy się informacjami umieszczonymi na metce produktu.

Odpowiednie przechowywanie

Zasadniczo bielizna damska może być przechowywana tak jak inne elementy odzieży. Figi, tangi, stringi i innego rodzaju majtki najlepiej trzymać w szufladzie, chroniącej przed zawilgoceniem czy gromadzeniem się kurzu. Również miękkie staniki możemy przechowywać w takim miejscu lub w specjalnych pojemnikach na bieliznę. Natomiast w przypadku usztywnianych biustonoszy sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – znacznie lepiej jest trzymać je rozłożone (np. na wieszakach) niż składać jedną miseczkę w drugą. W ten sposób dłużej zachowają swój kształt i nie będą się gnieść.

Kiedy warto wymieniać bieliznę?

Niezwykle istotną kwestią jest segregowanie bielizny i pozbywanie się tych sztuk, które stają się zbędne w naszej garderobie. Przede wszystkim powinniśmy wyrzucać uszkodzone modele, gdyż mogą one podrażniać skórę i sprawiać dyskomfort podczas noszenia. Warto również pozbyć się biustonoszy czy majtek, w których z uwagi na przebarwienia, wypłowienia czy rozciągnięcia materiału wstydzilibyśmy się komukolwiek pokazać. Dla własnego komfortu psychicznego lepiej zastąpić tego typu modele odpowiednio dobraną ekskluzywną bielizną damską, w której poczujemy się nie tylko wygodnie, ale przede wszystkim pięknie i wyjątkowo.

Aktualności


2024-02-20 14:05:05

Małopolska, z jej malowniczymi górskimi krajobrazami i bogatą ofertą kulturalną, stanowi idealne miejsce na spędzenie ferii zimowych. Region ten przyciąga zarówno miłośników aktywnego wypoczynku na śniegu, jak i tych, którzy pragną odkrywać...

Więcej

2023-03-27 16:55:58

Jak działa wyrzutnia fajerwerków?

Wyrzutnia fajerwerków to urządzenie pirotechniczne, które służy do wystrzeliwania różnego rodzaju sztucznych ogni na wysokość. Działanie wyrzutni fajerwerków polega na wykorzystaniu chemicznej reakcji...

Więcej

2023-02-27 11:33:00

Bielizna to niezwykle ważny element garderoby – powinna nie tylko być odpowiednio dobrana, by podkreślać figurę, ale musi również zapewniać komfort noszenia i nie powodować podrażnień czy otarć. Dlatego tak istotne jest zadbanie o biustonos...

Więcej